Ogłoszenia

Otworzyliśmy nabór na autorów VSC, zapraszamy do tworzenia z nami!
Strona została graficznie i merytorycznie odświeżona

czwartek, 11 września 2014

001. Wyścigi konne obowiązkowo




Oczywiście jako iż cocaine zawsze marzyła, żeby to zrobić: sprostowanie tematu wyścigów konnych.


  1. Dystanse:
    Dlaczego konie skaczące klasę LL, nie mogą skakać klasy C? Ponieważ nie są w stanie tego osiągnąć. Zrozumcie, że identycznie jest z wyścigami. Dystanse to klasy, z których się nie wychodzi. Rozbieżność wynosi 200 / 400 metrów. Koń, który biega na 1000 metrów, nie pobiegnie na 2400 metrów, ponieważ fizycznie nie da sobie rady. Jest krótkodystansowcem, jego umiejętność biegania polega na szybkości, a nie na rozkładaniu sił. Krew mnie zalewa, gdy widzę konia zgłaszanego wszędzie, do każdej gonitwy, byle tylko coś wygrać. Takie wyścigowce nie mają szans realnie, a wiele osiągnięć virtualnie. Dlaczego?
    Skoro zapisujecie konie wszędzie, gdzie się da, zapiszcie konia w piruecie do ujeżdżenia LL, a konia skaczącego 90 cm do skoków CC, proszę bardzo.
  2. Wiek:
    Kochane moje virtualki, wyścigowce kończą karierę po maksymalnie pięciu latach u koni pełnej krwi angielskiej i sześciu u koni czystej krwi arabskiej (chociaż są sporadyczne wyjątki). Koń po czternastu latach biegania, nie byłby w stanie się poruszać, ponieważ głównym problemem są mięśnie. Teraz proszę, nie zmieniajcie daty urodzenia wyścigowca, lecz odeślijcie go na emeryturę.
  3. Emerytura:
    A'propo. Warto wspomnieć, że niekoniecznie musicie żegnać się z ukochanym koniem. Nie będzie się kurzył, nie zapomnicie o nim, ponieważ wyścigowce idealnie nadają się po karierze do skoków, ujeżdżenia czy crossu. Każda dyscyplina nie jest im straszna, o ile odpowiednio poprowadzicie dalszy trening.
  4. Treningi:
    Nawet nie macie pojęcia jaką zabawę mamy, czytając treningi. Po pierwsze: konie startujące w gonitwach, nie chodzą po ujeżdżalni wężykami, ciągami, nie robią wolt i czego tam wasza dusza zapragnie. Oczywiście rozstępowanie konia jest bardzo ważne, następnie przechodzimy do dziesięciu minut kłusa i kenter. Tak kenter, to sportowy galop, galop natomiast jest cwałem (z ang.: walk, trot, canter, gallop). Treningi nie polegają na przegalopowaniu całego okrążenia, a najlepiej pięciu (czy piętnastu), a budowaniu kentrem tkanki mięśniowej, lekkości, wykroku itepe. Wręcz pozorom z tymi końmi się ciężko pracuje. 
  5. Hipodromy:
    Ja wiem, że pojęcie o wyścigach jest względne, ale nie ma gonitw po 2800 metrze. Zdążyłam już się napatrzeć na dystanse typu: 5000, 7500, 4300 metrów.
    Wyścigowce to również zwierzęta i taki galop jest zbyt wyczerpujący dla ich nóg. Takie dystanse spotykamy natomiast w gonitwach płotowych, których w vircie zwyczajnie się nie organizuje.
  6. Roczniki:
    Nawet nie zdajecie sobie sprawy jak ważny jest rok urodzenia konia. Zazwyczaj dwulatek nie ma szans z koniem 3-letnim, ale już 3-letni z 4-letnim może wygrać. Ogólnie prosiłabym bardzo ładnie o dzielenie jednak gonitw w ten sposób, ponieważ nadal mogę odnieść się do punktu pierwszego. To coś jak klasy, tylko tym razem wiekowe.
  7. Charakter:
    Nie mogę stwierdzić, że wyścigowce są nienormalne, ponieważ często znajdziemy gorszego sportowca, jednakże takie misie, które robią wszyściutko, tulą się, zazwyczaj określane są jednym słowem: trup.
    Koń wyścigowy musi mieć zapał, charakter, skakać, coś robić. Przecież w końcu są to konie hazardzistów.
  8. Ogólnie:
    Wracając jeszcze na chwilę do treningów, lecz mówiąc już o każdym typie konia. Dlaczego każdy z nich jest idealny? Brak błędów? Brak poprawek? Przepraszam, ale skoro koń jest tak perfekcyjny, to co wy chcecie trenować?

    Wydaje mi się, że to tyle a'propo tych głównych rzeczy, o których chciałam napisać, uporządkować wiedzę.
    Co wy myślicie o wyścigowcach w virtualu?
kenter / galop

6 komentarzy:

  1. No, w końcu ktoś poruszył ten temat! :D Powinno się to nazywać wyścigowym credo, by każdy się do tego stosował.
    Jeśli chodzi o west, będę mogła napisać coś ja? :3

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Proszę proszę, czekamy z niecierpliwością bo niewiele osób z virta jeździ westernowo ^^
      W zakładce "o VSC" znajduje się mail na który można przesyłać artykuły

      Usuń
  2. 1. Dobry artykul, dla mnie pomocny, bo o wyscigach nie wiem nic. 2. Centum virtuala juz isnieje. Zrzesza polskie i wegierskie stajnie, na razie zastoj, bo tlumaczymy. V-h-a.blogspot.com. 3. Classical Arabians to stajnia tylko arabow sportowych, ewentualne pokazowki tylko na zamowienie. 4. Classical Master to hipodrom dla koni wszystkich ras.. 5. Weryfikujcie bardziej swoje info :D ogolnie fajnie, ze dzialacie, chetnie cos dla Was naskrobie :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Okay, więc niech to będzie polskie centrum virtuala, bo jak widać nie tłumaczymy.
      Błąd ze stajnią został poprawiony, błąd z hipodromem poprawi cocaine (ona się nimi zajmuje) jak wróci i będzie mieć dostęp do internetu. :)

      Usuń
  3. Jejku, rozpływam się nad tym kolorowym wyglądem... ;D
    Przeczytałam artykuł, rozejrzałam się i jestem dobrej myśli. Mam nadzieję, że nie poddacie się tak szybko, jak inne tego typu blogi, które powstają już od daaawna. Tekst o wyścigach był ciekawy, liczę, że kiedy wprowadzę poprawki do moich treningów będzie to widać (bo zdaję sobie sprawę jak to wygląda teraz, nie tylko jeśli chodzi o tę jedną dyscyplinę).
    Takie organizacje często prowadzą swoją działalność dość sztywno. Jestem ciekawa jak to będzie z VSC.
    No nic... dodam tylko: powodzenia! :)
    Ruska

    OdpowiedzUsuń